Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου, 2021

Euro 2020: Βγήκαν ματσάρες στους 16 – Τα ζευγάρια των νοκ άουτ

Πρόωρος «τελικός» Αγγλίας – Γερμανίας και μεγάλες μάχες Βελγίου – Πορτογαλίας και Ισπανίας – Κροατίας

ΗΓερμανία φλέρταρε με την γκέλα και τον αποκλεισμό αλλά τελικά έμεινε όρθια και πήρε το εισιτήριο για τους 16 του Euro 2020. Οι μεγάλες εκπλήξεις και οι μεγάλοι αποκλεισμοί αποφεύχθηκαν και πλέον στα νοκ άουτ έρχονται ματσάρες και πρόωροι τελικοί. Το συναπάντημα της Αγγλίας με τη  Γερμανία στο Γουέμπλεϊ αρκεί για να αντιληφθεί κανείς τι θα ακολουθήσει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, ενώ έπονται κι άλλες σπουδαίες μάχες όπως αυτή του Βελγίου με την Πορτογαλία και της Ισπανίας με την Κροατία.

Αρχίζουν το Σάββατο 26/6 τα νοκ άουτ

Τα νοκ άουτ αρχίζουν το Σάββατο 26 Ιουνίου με τις αναμετρήσεις της Ουαλίας με τη Δανία στις 19.00 και της Ιταλίας με την Αυστρία στο Γουέμπλει στις 22.00, ενώ την Κυριακή 27 Ιουνίου ακολουθεί η αναμέτρηση της Ολλανδίας με την Τσεχία στις 19.00 και του Βελγίου με την Πορτογαλία στις 22.00. 

Το απόγευμα της Δευτέρας 28 Ιουνίου η Κροατία θα αναμετρηθεί με την Ισπανία στις 19.00 και θα ακολουθήσει το ματς Γαλλία – Ελβετία στις 22.00, ενώ την Τρίτη 29 Ιουνίου, το μενού της φάσης των 16 κλείνει με υπερματσάρα Αγγλίας – Γερμανίας αλλά και με το λιγότερο εμπορικό Σουηδία – Ουκρανία.

To πρόγραμμα των νοκ άουτ του Euro

Φάση των 16

Σάββατο 26 Ιουνίου

  • 19.00 Ουαλία – Δανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)
  • 22.00 Ιταλία – Αυστρία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου

  • 19.00 Ολλανδία – Τσεχία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)
  • 22.00 Βέλγιο – Πορτογαλία | Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

  • 19.00 Κροατία – Ισπανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)
  • 22.00 Γαλλία – Ελβετία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου

  • 19.00 Αγγλία – Γερμανία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)
  • 22.00 Σουηδία – Ουκρανία| Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικά

Παρασκευή 2 Ιουλίου

  • 19.00 Νικητής 6 – Νικητής 5 | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)
  • 22.00 Νικητής 4 – Νικητής 2 | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου

  • 19.00 Νικητής 3 – Νικητής 1 | Ολίμπια, Μπακού (3)
  • 22.00 Νικητής 8 – Νικητής 7 | Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικά

Τρίτη 6 Ιουλίου

  • 22.00 Νικητής 2 – Νικητής 1 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

  • 22.00 Νικητής 3 – Νικητής 4 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

  • 22.00 Νικητής 1 – Νικητής 2 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

Πηγή: Έθνος


 

Διαδώστε!

Αφήστε το Σχόλιό σας

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!